21 Aralık 2009 Pazartesi

Fark Yaratmak

Bu aptalca görmemişliğe tahammül edemiyorum !

Para iyidir iyi. Paralı baba daha iyidir. Kan ve can verir sana adeta. Onun biricik kızı olmaksa seni diğerlerinden ayıran noktadır. Bir dediğin iki edilmez. Daha üniversiteye gelinmeden alta jeep çekilir. Chanel, miu miu, LV vb. tarzı çantalar kolları süsler. Uzun bacaklı olanlar şık babetler ile, kısa bacaklılar alımlı yüksek topuklular ile, iri bacaklılar ise pamuklu çizmeler ve botlar ile kusurlarını örter. Boyama kitabı gibi bir yüz edasıyla ( ki bunu onlara yapan M.A.C.tir ) okumaya gidilir. Baba, kendi holdinginde oturduğu yerden basar parayı kızına ardı arkası gelmez. Anne evde 40 kilolara düşmüş elinde konyak başında buz her gün aldatılma nın korkusuyla yaşar. Aslında çok kez aldatılmıştır bunun kendiside farkındadır. Fakat işi "görmeden inanmam!" lara getirip biraz avutur kendini...

Ama benim bahsini ettiğim Fark yaratmak bu değil.


Biz kızlar gerçekten gerizekalıyız tatlım. Alınmana hiç gerek yok. Kabul etsen iyi olur. Bir kızın bir ortama girilmesiyle hemen senin onu baştan aşağıya süzmen, diğer kız arkadaşınla yorumunu yapman, iki kız hemen onu aşağılamanız ama gerçekte siz onun hüsnü kuruntusu bile olamamanız. Doğru değil mi söyle ?

Yada ağda masrafından kurtulmak için kışın bacaklarını almaman.

Yada dip boyanın gelmesini bir dünya sorunu haline getirmen.

Yada Platin sarısı saçlı kızlarla alay edip senin de içten içe boyatmak istemen.

Yada arkadaşının sevgilisine içten içe aşk beslemen ama kimseye belli etmemen.

Yada yada arkadaşının aldığı bir şeyi beğenmen ve önce davranıp alamamanın üzüntüsünü yaşaman.

Her şeyi geçtim sevgiline "Ben sıradan bir yaşam tarzı istiyorum." deyip (ki bu en kuyruklu yalanındır.) Marjinalitenin dibine vurmak istemen. Bkz: Lady Gaga gibi..

Ah tatlım. Bu hayattan önce sana kimler koyacak kimler. Hatta en son sırada erkek arkadaşın var diyebilirim. Sen şimdi "hangisi daha iyi emiyo?" sorusunu sürdürüp pad ini değiştirmeye devam et. Ama unutma bekaret sadece bir zardan ibaret olsaydı Meryem kaşar olurdu. Gösterip vermemek te bu olsa gerek. İçkili günün bir akşamında yapılan bir çocuğun namusu çizdirmemek adına 'tanrı' dan olduğunu idda edip ve bununla kalmayıp herkesi buna inandırmak, kadının ne kadar zeki ve kurnaz olduğunu gösterir. Yani işini iyi bilmek çok başka tatlım.

Ben mi? Ben sadece burda seni, beni, gördüklerimi, yaşanmışlıkları yazıp 3-5 kişinin okumasıyla kendi egomu tatmin eden bir fahişeyim.Hiç olmazsa hayatımın bu bölümünde bu şekil bir tatmin yolu seçtim.

Demek istediğim; Vurgunu yemişsen 'fahişeyi' oyna. Çünkü VURGUN lardan para kazanan tek "akıllı kadın" o.

Hadi sen üzülme diye senin istediğin gibi bitireyim.

X X gossip girl

Bunu da severek izliyorsun di mi ? Çünkü ben seni tanıyorum.

3 Genel ev müşterisi:

Ritmo Caliente dedi ki...

çok başarılı...

~Turuncu Bayan~ dedi ki...

Başarılı olan sensin aslında tatlım. Burada sen varsın ya da senden geçmişlikler.

Ritmo Caliente dedi ki...

bu yazıda hepimiz varız ama buradaki "hepimiz" sözüyle anlatmak istediğim kesim kendi çapında da olsa fark yaratabilmiş olanlar. dar alanda kısa paslaşmalar gibi; birçok blog var okuduğumuz girip çıktığımız.. ben en çok burada kalmayı sevdim.. öyle de devam edecek turuncu bayan!